Partnerzy portalu

Budowa kolejnego odcinka S7 na ukończeniu. Kierowcy pojadą nim we wrześniu

  • PAP/aw
  • Opublikowano: 2 czerwca 2023 - 11:40
Budowa odcinka drogi ekspresowej S7 Moczydło-Miechów o długości 18,7 km osiągnęła blisko 90 proc. zaawansowania. Wykonawca rozpoczął układanie na jezdniach trzeciej, ostatniej warstwy asfaltu. Planowany termin zakończenia inwestycji to wrzesień br.

Jak poinformował w piątek Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), prace związane z układaniem ostatniej warstwy asfaltu, tzw. warstwy ścieralnej rozpoczęły się od granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego, na jezdni wschodniej (kierunek na Kielce). Potrwają one do drugiej połowy lipca.

"W sierpniu będziemy układać nawierzchnię na pozostałych drogach" - wskazał przedstawiciel GDDKiA. Po tym etapie do ukończenia inwestycji pozostanie m.in.: zakończenie prac na estakadzie, montaż ekranów akustycznych, prace wykończeniowe w Miejscach Obsługi Podróżnych, budowa ogrodzenia, malowanie i ustawienie oznakowania, prace wykończeniowe w pasie drogi (m.in. krawężniki, odwodnienie, pas zieleni, nasadzenia). Planowany termin zakończenia całej inwestycji to wrzesień br.

Budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 o długości 18,7 km pomiędzy Moczydłem na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego a węzłem Miechów trwa od lipca 2020 r. Wykonawcą inwestycji o wartości 753 mln zł jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Budowa tego odcinka otrzymała prawie 586 mln zł dofinansowania ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

źródło: GDDKiA
źródło: GDDKiA

Droga S7 na odcinku Moczydło - węzeł Miechów będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. Powstają dwa węzły drogowe - "Książ" i "Miechów", dwa Miejsca Obsługi Podróżnych - Giebułtów i Tochołów oraz 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcje przejścia dla zwierząt. Przebudowywane jest istniejąca sieć dróg w zakresie kolizji z drogą ekspresową, a także dodatkowo powstają drogi dojazdowe, obsługujące tereny przyległe do projektowanego pasa drogowego.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!