Partner portalu

Budowa stadionu w Tychach powoli finiszuje

W połowie 2015 r. ma zostać oddany do użytku stadion miejski w Tychach, którego generalnym wykonawcą jest Mostostal Warszawa. Obecnie na budowie trwa m.in. montaż oświetlenia.

Jak poinformował Mostostal, w inwestycję aktualnie jest zaangażowanych ok. 250 pracowników. W styczniu zakończy się montaż 218 reflektorów, a pierwsze próby oświetlenia są przewidziane na przełomie lutego i marca.

Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu reflektorów ma zostać uzyskane równomierne natężenie oświetlenia na płycie boiska, które będziemy można dostosować do wymagań stawianych poszczególnym wydarzeniom.

Mostostal podał również, że murawa stadionu zostanie wyposażona w instalacje do podgrzewania, zraszania i odprowadzenia nadmiaru wody opadowej w przypadku ulewnych deszczów. Na trybunach za bramkami umieszczone zostaną wielkowymiarowe telebimy.

Kontrakt na budowę stadionu Mostostal Warszawa podpisał z komunalną spółką Tyski Sport w grudniu 2012 r. Wartość umowy opiewa na 128,87 mln zł brutto. Budżet inwestora wynosił 125 mln zł brutto. Obiekt, spełniający wymogi FIFA i UEFA, ma pomieścić ok. 15 tys. widzów.

Cały artykuł czytaj tu

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!