Partner portalu

Ciepło z odnawialnych źródeł stanowi tam ledwie 3 proc. Miliardy z UE zmienią oblicze regionu

- Województwo śląskie będzie największym beneficjentem nowego Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Ponad 5 mld euro zostanie rozdysponowanych w trzech obszarach: gospodarki, środowiska i społeczeństwa - mówi Portalowi Samorządowemu Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.
  • Dotychczas w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w woj. śląskim ponad 800 mln euro przeznaczono na wsparcie gospodarki niskoemisyjnej, odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.
  • W programie Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 województwo otrzyma rekordową kwotę ponad 5 mld euro. Znaczna część środków zostanie przeznaczona na wsparcie działań związanych ze zmniejszeniem emisyjności gospodarki i rozwojem odnawialnych źródeł energii.
  • W woj. śląskim wśród sektorów gospodarki, które powinny się szybko rozwijać, są niskoemisyjna energetyka, technologie informacyjne i komunikacyjne, sektor automotive oraz medycyna.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • Golina nie dla spalarni 2022-07-29 10:58:17
    @StopSpalarniWGolinie Mieszkańcy protestują przeciwko budowie spalarni śmieci. Burmistrza Jarocina Adam Pawlicki właśnie tam ma 50 hektarów terenów inwestycyjnych. Dziennikarze śledczy Wirtualnej Polski Paweł Figurski i Patryk Słowik zainteresowali się tym, co dzieje się w GOLINIE gmina Jarocin.... „Burmistrz, droga, działki i Polski Ład” „Jedna z największych inwestycji drogowych z rządowego programu Polski Ład sprawi, że zwiększy się wartość gruntów burmistrza Jarocina. Efekty dziennikarskiego śledztwa ujawnili Paweł Figurski to współautor m. in. cyklu artykułów na temat interesów prezesa Daniela Obajtka. Za te publikacje odebrał kilka miesięcy temu nagrodę Grand Press. Patryk Słowik był nagradzany m. in. za artykuły na temat tzw. mafii lekowej. Zajmował się także reprywatyzacją w Warszawie. Mało tego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska burmistrz ma otrzymać 100 mln na tą inwestycje. OD 25 lipca 2022 r. odbywają się sesja w sprawie projektu zmiany studium do którego mieszkańcy złożyli 4000 uwag.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!