Partnerzy portalu

Część Warszawy do przebudowy, powstanie nowa dzielnica

 • BAD
 • 15 kwietnia 2019 - 07:40
Czy powstanie Dzielnica Łacińska z kampusem studenckim na terenie starego Mokotowa w Warszawie? Szkoła Głowna Handlowa, która ma tu swoją siedzibę, chciałaby utworzenia w swoim otoczeniu specjalnego obszaru dedykowanego studentom i mieszkańcom. Miasto przychyliło się do wniosku uczelni o sporządzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego zapisy być może umożliwią wykreowanie studenckiej dzielnicy. Planiści rozpoczęli pracę, a szkoła wyższa już kilka lat temu zorganizowała konkurs, który ukazał potencjał tego rejonu miasta.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Powraca pomysł stworzenia tzw. Dzielnicy Łacińskiej na Starym Mokotowie w Warszawie. Miałaby ona powstać wokół kompleksu uczelnianego Szkoły Głównej Handlowej i wykorzystywać m.in. okoliczne zasoby parkowe.
 • Uczelnia wystąpiła w związku z tym z wnioskiem o stworzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chce w ten sposób wykorzystać koncepcje zawarte w zwycięskim projekcie z rozstrzygniętego kilka lat temu konkursu. W jego kapitule zasiadali m.in. przedstawiciele kadry naukowej Politechniki Warszawskiej.
 • Jednym z głównych elementów nowej dzielnicy mógłby stać się Park SGGW – od wielu lat niedostępny dla osób z zewnątrz.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE6

 • uptown 2019-12-01 00:04:06
  jest co najmniej kilkaset projektów kamieniczek, kamienic, pałaców do zrekonstruowania, nie wspominając o takich perełkach jak pałac bruhla czy saski, a buduje się tylko nowoczesne fasady budynków. Ja osobiście jestem wielkim fanem Zachwatowicza i uważam , że rekonstrukcja nie jest jakimś naszym mit...em tylko czystym zyskiem, ponieważ patrząc po ilości zadowolonych turystów odwiedzających stare miasto mam wrażenie, że rekonstrukcja budynków sanacyjnych to czysty zysk dla miasta z turystyki.  rozwiń
 • Colias 2019-06-21 19:31:03
  Kolejny kawałek zniszczonej zieleni. Kolejny zabetonowany kawałek miasta. Kolejne parkingi pod oknami zwykłych Warszawiaków. Tylko po to, żeby SGH mogła zarobić kolejne pieniądze. Tak trzymać!
 • Klop 2019-04-15 19:34:50
  Campus dzielnica łacińska .. Obciach

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!