Partner portalu

Czy po Brexicie Warszawa stanie się alternatywą dla Londynu?

Ne wiadomo jeszcze jaka będzie skala działania Brexitu, ani co stanie się w okresie najbliższych 2-4 lat, ale deweloperzy i inwestorzy muszą być gotowi na wszystko. Czy w niedalekiej przyszłości Warszawa będzie jednym z miast, które skorzysta z Brexitu?

- Mimo zawirowań, Londyn nadal jest jednym z kluczowych rynków, które przynoszą korzyści inwestorom. Sektor bankowy i biurowy to zaledwie część biznesu, który działa w stolicy Wielkiej Brytanii. Na finalne decyzje i ostateczne efekty, jakie przyniesie za sobą Brexit, trzeba jeszcze poczekać - mówił Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Poland, podczas drugiego dniaProperty Forum.

- Życie po Breksicie zaczęło się znacznie wcześniej, niż zapadła decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE – uważa Charles Taylor, partner zarządzający na Polskę, Cushman & Wakefield. - Mimo to, Brexit był dużym zaskoczeniem dla większości podmiotów tam obecnych. Biznes jednak toczy się dalej.

Czy i w jaki sposób na wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych skorzysta Polska?

- Mimo zawirowań, Londyn nadal jest jednym z kluczowych rynków, które przynoszą korzyści inwestorom. Sektor bankowy i biurowy to zaledwie część biznesu, który działa w stolicy Wielkiej Brytanii. Na finalne decyzje i ostateczne efekty, jakie przyniesie za sobą Brexit, trzeba jeszcze poczekać – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Poland.

Podobnego zdania jest Łukasz Kwieciński, menedżer ds. zarządzania wartością budynków, Skanska TFI. - Nie wiadomo jeszcze jaka będzie skala działania Brexitu, ani, co będzie się działo w okresie 2-4 lat, ale deweloperzy muszą być gotowi na wszystko – uważa.

- Ostatnie 2-3 lata to czas ekspansji na rynku usług dla biznesu, zwłaszcza w Krakowie i Wrocławiu – mówi Dorota Latkowska, partner, Reino Partners. - Ciężko jednak mówić o boomie wynikającym z efektów Breksitu.

Zdaniem Beaty Latoszek, Head of Representative Office, Deutsche Hypo, w niedalekiej przyszłości Warszawa będzie jednym z miast, które skorzysta z Brexitu.

- Miasto charakteryzuje się relatywnie wysoką jakością życia przy stosunkowo niskich kosztach utrzymania. To niewątpliwy atut stolicy Polski – mówi Beata Latoszek. - Jedynym wyzwaniem może być ryzyko wynikające z rozmaitych politycznych decyzji.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!