Partnerzy portalu

Dodatkowe 6,3 mln zł na drogi lokalne

  • PAP
  • 16 lipca 2013 - 14:33
6,3 mln zł zaoszczędziły gminy i powiaty z Podkarpacia w przetargach na remonty dróg. Dzięki temu 21 inwestycji z listy rezerwowej będzie mogło uzyskać dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Na Podkarpaciu z tego programu przebudowanych zostanie w br. 103 km dróg lokalnych. Region miał do wydania dotację w wysokości 31,1 mln zł. Dofinansowanych zostało 83 wnioski.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś, po przetargach przeprowadzonych przez gminy i powiaty udało się wygospodarować 6,3 mln zł oszczędności.

„Pieniądze te będą przeznaczone na dofinansowanie 21 inwestycji, które znalazły się na liście rezerwowej. Dwa wnioski dotyczą remontu dróg powiatowych, a 19 dróg gminnych. Zaktualizowana lista wniosków została zaakceptowana już przez ministra administracji i cyfryzacji" - dodała rzeczniczka.

Pieniądze z NPPDL mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł.

W ubiegłym roku rozpoczął się nowy etap tzw. „schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!