Partnerzy portalu

Drążenie tunelu pod Łodzią dotarło do al. Włókniarzy. Takie będą utrudnienia

  • PAP/WOK
  • 9 czerwca 2023 - 09:03 | Aktualizacja: 9 czerwca 2023 - 10:28
Trwa budowa tunelu średnicowego, który połączy dworzec Łódź Fabryczna ze stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec. Jak podał Urząd Miasta Łodzi, w połowie czerwca tarcza drążąca tunel z Kozin na Żabieniec przejedzie pod al. Włókniarzy, co spowoduje duże utrudnienia dla kierowców.
  • Prace budowlane związane z drążeniem tunelu średnicowego w Łodzi już 12 czerwca dotrą pod al. Włókniarzy. Dlatego w tym rejonie miasta przez około dwa tygodnie mieszkańców czekają duże utrudnienia.
  • Trwa budowa tunelu średnicowego, który połączy dworzec Łódź Fabryczna ze stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec.
  • W połowie czerwca tarcza drążąca tunel z Kozin na Żabieniec przejedzie pod al. Włókniarzy, co spowoduje duże utrudnienia w ruchu drogowym - informuje Urząd Miasta Łodzi.
  • - Utrudnienia dla kierowców podzielone będą na dwa etapy trwające około tygodnia każdy - informuje Urząd Miasta Łodzi.
  • Prace na al. Włókniarzy mają potrwać od 12 do 23 czerwca.

Jak poruszać się pojazdami w rejonie budowy tunelu pod Łodzią?

Tarcza "Faustyna", drążąca tunel średnicowy w Łodzi, już niebawem przejdzie pod al. Włókniarzy, w związku z czym mieszkańców czekają duże utrudnienia.

Utrudnienia dla kierowców podzielone będą na dwa etapy trwające około tygodnia każdy. W pierwszym etapie zamknięta będzie jezdnia al. Włókniarzy w kierunku Radogoszcza.

- Na skrzyżowaniu z ul. Drewnowską przejedziemy na przeciwległą jezdnię, a na swój pas wrócimy poprzez przejazd przez torowisko, jeszcze przed ul. Powstańców Wielkopolskich. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią w kierunku centrum - podaje łódzki magistrat.

Dla jadących w stronę Kaliskiego dostępny będzie tylko prawy pas jezdni. W kierunku Bałut ruch odbywać się będzie jednym środkowym pasem. W tym etapie Drewnowska od strony Manufaktury będzie zamknięta dla ruchu za ul. Kasprzaka. Możliwe będą dojazdy docelowe do ul. Wapiennej. Natomiast jadąc Drewnowską od strony Mani, skręcimy tylko w prawo.

W drugim etapie zajęta będzie jezdnia w kierunku centrum, a ruch odbywać się będzie w obu kierunkach jezdnią w kierunku Bałut.

Do centrum pojedziemy środkowym pasem, a na Bałuty prawym pasem jezdni wschodniej. Dla jadących w stronę dworca Kaliskiego przejazd na drugą jezdnię odbędzie się przez tą samą przewiązkę przez torowisko za ul. Powstańców Wielkopolskich, a powrót odbędzie się na skrzyżowaniu z ul. Drewnowską.

- W tym etapie jadąc Drewnowską od Manufaktury będziemy mogli skręcić w prawo w Włókniarzy. Dla jadących od Mani również możliwy będzie tylko skręt w prawo w stronę dworca Kaliskiego - informuje Urząd Miasta Łodzi.

Prace na al. Włókniarzy w Łodzi mają potrwać od 12 do 23 czerwca(Fot. Lodz.pl)
Prace na al. Włókniarzy w Łodzi mają potrwać od 12 do 23 czerwca(Fot. Lodz.pl)

Zmiany dotyczyć będą także ruchu pieszych i rowerzystów

Prace na al. Włókniarzy mają trwać pomiędzy 12 i 23 czerwca. Zmiany dotyczyć będą także ruchu pieszych i rowerzystów. Podczas prac do ich dyspozycji będzie przejście i przejazd po północnej stronie skrzyżowania.

Zamknięte będzie przejście dla pieszych po południowej stronie skrzyżowania, prowadzące przez al. Włókniarzy. Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów możliwe będą zawsze jedynie przez dwa pasy ruchu, co zapewni bezpieczeństwo przy wyłączonej sygnalizacji na skrzyżowaniu.

To kontynuacja prac rozpoczętych budową dworca Łódź Fabryczna

Budowa tunelu średnicowego o łącznej długości 7,5 km to kontynuacja prac rozpoczętych budową dworca Łódź Fabryczna. Zdaniem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, inwestycja przyczyni się do stworzenia efektywnego systemu krajowych połączeń międzyregionalnych obejmujących region środkowej Polski.

Tunel otworzy dworzec Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się dworcem przelotowym. Skróci się czas przejazdu, a przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać zarówno pociągi regionalne, jak i dalekobieżne.

W tunelu powstaną trzy przystanki (Łódź Śródmieście, Łódź Polesie i Łódź Koziny), które zapewnią dogodny dojazd do centrum miasta, co ułatwi mieszkańcom aglomeracji i województwa codzienny dojazd do pracy i szkoły.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jego wartość wynosi ponad 1,7 mld zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 1,4 mld zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!