Partnerzy portalu

Droga połączyła stare i nowe Suwałki

  • PAP
  • 20 października 2010 - 15:43
33 mln złotych kosztowała budowa drogi łączącej północną i południową część Suwałk (Podlaskie). Droga sfinansowana w 90 proc. ze środków unijnych została oficjalnie w środę otwarta i oddana do użytku.
Droga łączy północną, mieszkalną część miasta z południową, gdzie mieszczą się firmy, handel i zakłady pracy; ma blisko 2 km i dwie jezdnie - każda po dwa pasy ruchu. Wokół niej przebudowane zostały także rozjazdy i ronda.

"To bardzo ważna inwestycja drogowa dla układu komunikacyjnego miasta. Łączy stare i nowe miasto. Tędy przebiega bardzo duży lokalny ruch samochodowy" - powiedział prezydent Suwałk Wiesław Stelmach.

Miasto pozyskało na budowę drogi prawie 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 3 mln zł pochodziło z budżetu miasta. Drogę w ciągu 15 miesięcy wybudowało przedsiębiorstwo Budimex z Warszawy.

Ulica Reja to jedna z najbardziej ruchliwych ulic Suwałk. Po oddaniu drogi dla mieszkańców została odciążona głównie ulica Pułaskiego, która jest częścią krajowej "ósemki" prowadzącej do granicy z Litwą w Budzisku.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!