Partnerzy portalu

Droga Szczuczyn - Ełk Południe wkrótce oddana do ruchu

W pierwszej połowie września zostanie udostępniony do ruchu drugi z trzech fragmentów Via Baltica realizowanych w woj. warmińsko-mazurskim - podała GDDKiA. To odcinek o długości 23,3 km; od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Aktualnie trwają odbiory techniczne tego odcinka. Oddanie do ruchu zbiegnie się z zakończeniem przebudowy ronda w Ełku. Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku odcinek Wysokie - Raczki, a w przyszłym roku zakończy się budowa odcinka S61 Ełk Południe - Wysokie.

Do czasu zakończenia budowy odcinka Ełk Południe - Wysokie ruch między odcinkami Ełk Południe - Wysokie i Wysokie - Raczki (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) będzie odbywał się, tak jak dotychczas, przez Ełk. Trasa przejazdu będzie prowadziła drogami krajowymi nr 65 i 16. W Ełku będą to ulice Grajewska, Przemysłowa i Suwalska" - podała GDDKiA.

"W związku z tym, że na trasie tej trwa obecnie przebudowa ronda (na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Przemysłowej) i ruch odbywa się tylko jednym pasem, zdecydowaliśmy o udostępnieniu odcinka S61 po zakończeniu prac na rondzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że nastąpi to pod koniec sierpnia br. Dzięki temu unikniemy w tym miejscu korków spowodowanych zwiększonym o pojazdy z S61 natężeniem ruchu" - poinformował rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.

Wykonawcą ponad 23-kilometrowego fragmentu trasy od miejscowości Szczuczyn do węzła Ełk Południe o wartości 700 mln zł jest konsorcjum firm PORR i Unibep. Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odcinek Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana przez UE.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!