Partnerzy portalu

Droga Tuchola - Świecie zostanie zmodernizowana. Ogłoszono przetarg

• Ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy modernizacji dwóch odcinków drogi nr 240 Tuchola - Świecie o łącznej długości 15 km - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
• Inwestycja zostanie sfinansowana przy wsparciu RPO.

Przedsięwzięcie podzielono na dwie części: pomiędzy skrzyżowania ulicami Warszawską i Nowodworskiego w Tucholi a Bysławiem długości 12 km oraz pomiędzy Polskim Konopatem a drogą krajową nr 91 w Świeciu.

Droga wojewódzka nr 240 ze Świecia do Tucholi jest jedną z tras regionie kujawsko-pomorskim o największym natężeniu ruchu. W ciągu doby jeździ nią od 6 do 11 tys. pojazdów. Trasa służy m.in. mieszkańcom powiatów świeckiego i tucholskiego jako dojazd do drogi krajowej nr 22. W przyszłości będzie stanowić dojazd do powstającej drogi ekspresowej nr 5. Jest to też część szlaku pomiędzy autostradą A1 i Środkowym Wybrzeżem, uczęszczanego zwłaszcza w sezonie letnim.

Na całej trasie jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona do 7 m. Wyremontowane zostaną mosty w Rudzkim Moście na rzece Stążka i w Szumiącej na strudze Szumiąca oraz wiadukt nad linią kolejową w Terespolu Pomorskim. Przewidziano też przebudowę przepustów, zatok autobusowych, miejsc postojowych i chodników.

W ramach inwestycji zaplanowano również budowę obejścia drogowego Płazowa. Powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autobusów oraz punkt kontroli i ważenia pojazdów. Zamontowana zostanie stacja meteorologiczna z kamerami. We współpracy z samorządami lokalnymi przy drodze powstaną ścieżki dla pieszych i rowerzystów.

Czytaj też: Przybędzie 396 km szybkich dróg w Polsce

O wyborze najlepszej oferty w przetargu będą decydować: cena, doświadczenie firmy i zapewnienie gwarancji na wykonane prace. Zakończenie inwestycji zaplanowano na połowę 2018 r.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu przewidującego przebudowę 14 odcinków dróg wojewódzkich o łącznej długości 350 km. Szacunkowa wartość zadań wyniesie ok. 900 mln zł, z czego wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 sięgnie ok. 600 mln zł.

Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał wcześniej wykonawców modernizacji 15-kilometrowego odcinka drogi nr 251 ze Żnina do granicy z Wielkopolską, 29-kilometrowego odcinka drogi nr 548 ze Stolna do Wąbrzeźna i 22-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna (Kujawsko-Pomorskie) do granicy z Mazowszem. Na pierwszej z tych tras rozpoczęły się już roboty budowlane. W toku jest przetarg dotyczący trasy 265 z Brześcia do Kowala długości 15 km.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!