Partnerzy portalu

Droga Zabłudów-Żywkowo otwarta po modernizacji

W środę (21 sierpnia) oficjalnie oddano do użytku około 9 km drogi wojewódzkiej z Zabłudowa do Żywkowa (Podlaskie). Modernizacja prowadzącej do Hajnówki trasy kosztowała 48,8 mln zł. Tamtędy jeżdżą np. turyści, którzy z Białegostoku chcą dotrzeć do Puszczy Białowieskiej.

Marszałek województwa Artur Kosicki podkreślił w środę, że droga ta jest ważna dla regionu nie tylko ze względów turystycznych, ale także gospodarczych, bo w okolicy ulokowanych jest wiele firm.

Droga na odcinku Zabłudów - Żywkowo jest gotowa; trwają prace na dalszym odcinku tej trasy, z Żywkowa do Nowosad koło Hajnówki. Kierowców obowiązują objazdy.

Inwestorem jest Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, który podlega samorządowi województwa podlaskiego. 48,8 mln zł to wartość umów podpisanych w sprawie inwestycji - poinformował urząd marszałkowski.

Inwestycja Zabłudów-Żywkowo jest dofinansowana z UE z programu Polska Wschodnia 2014-2020 oraz z budżetu województwa - przypomniał w informacji prasowej urząd marszałkowski w Białymstoku.

Modernizowana droga została nieco poszerzona i umocniona, wzmocniono także pobocza. Powstał most na rzece Rudnia, dziewięć przepustów drogowych, a zakręty zyskały łagodniejsze łuki. Zbudowano pięć par zatok autobusowych, a na terenach zabudowanych powstały chodniki dla pieszych, przejścia dla pieszych, drogi dojazdowe. Przebudowano również instalacje teletechniczne, oświetlenie uliczne i skrzyżowania dróg.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!