Partnerzy portalu

Energopol Szczecin wybuduje obwodnicę Przecławia i Warzymic

Szczecińska firma została wybrana w przetargu na wykonawcę budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic o długości 6,5 km - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie. Nowa trasa wyprowadzi ruch z podszczecińskich miejscowości na autostradę.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Przetarg dotyczył zaprojektowania i budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic oraz nowego węzła drogowego Szczecin Zachód na połączeniu z autostradą A6. W sumie ma powstać około 6,5 km drogi.

Zakończenie budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic planowane jest na 2021 r.

"Zbliżamy się do finalizacji procedury przetargowej, dla tej bardzo ważnej inwestycji, która będzie stanowiła połączenie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych" - powiedział dyrektor GDDKiA oddziała w Szczecinie Łukasz Lendner.

Przetarg wygrała firma Energopol Szczecin, która zaproponowała najniższą ofertę ponad 140 mln zł. Pozostałe firmy biorące udział w przetargu to konsorcjum firma Gotowski - Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe, Trakcja PRKil i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów. Każdy z oferentów zapewnił wydłużenie czas gwarancji do 10 lat oraz skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy.

"Jeżeli nie będzie odwołań, to rozpocznie się kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej zakończeniu i spełnieniu wszelkich formalności będzie mogło dojść do podpisania umowy" - czytamy w komunikacie przesłanym przez GDDKiA oddziała w Szczecinie.

Jak informuje GDDKiA, budowa obwodnicy "doprowadzi do rozdzielenia ruchu lokalnego od ruchu tranzytowego". "Powstanie tej drogi znacznie poprawi skomunikowanie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych. W ramach inwestycji planowana jest również budowa nowego węzła drogowego Szczecin Zachód na połączeniu z autostradą A6 przy jednoczesnym zamknięciu obecnie funkcjonującego węzła, który powstał w latach 30 ubiegłego wieku i nie spełnia współczesnych parametrów (południowe łącznice wykonane są z kostki brukowej)" - czytamy w informacji dla mediów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!