Partnerzy portalu

GDDKiA zrealizowała inwestycje na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg krajowych za 25,5 mln zł

  • PAP/RAF
  • 16 października 2021 - 07:18 | Aktualizacja: 16 października 2021 - 07:47
W ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrealizowała już osiem zadań o wartości 25,5 mln zł - poinformował rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak.

- Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej nabiera tempa. Mimo tego, że jest to bardzo "młody" Program, już widać jego pierwsze efekty (8 zadań o wartości 25,5 mln zł). Tylko w tym roku zrealizowanych zostanie blisko 700 zadań na kwotę 400 mln zł - powiedział rzecznik.

Przypomniał, że program ten został rozpisany do 2024 r. Obejmuje on ok. 12 tys. zadań, które zostały ujęte w ponad 1100 inwestycji.

- Spośród tych 1100 inwestycji posiadamy już ponad 220 uzgodnionych przez ministra infrastruktury Programów Inwestycji, a to pozwala nam ogłaszać przetargi na prace przygotowawcze i realizację - dodał.

Czytaj też: Miasto w 15 minut, czyli jak uczłowieczają Paryż. Warto skorzystać z tych doświadczeń

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej został przyjęty przez Radę Ministrów pod koniec lutego tego roku. Łącznie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg krajowych w ramach tego programu zostanie przeznaczone 2,5 mld zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!