Partnerzy portalu

Gliwicki "Łabędź" z opóźnieniem

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem zakończy się budowa Centrum Sportowo-Kulturalnego "Łabędź" przy ul. Partyzantów 25. Ukończenie budowy wielofunkcyjnego obiektu pierwotnie planowano na połowę 2013 roku.

Jak poinformował urząd miejski, realnym terminem przekazania obiektu do użytkowania jest 30 listopada.

Przy "Łabędziu" obecnie prowadzone są roboty okładzinowe ścian oraz prace związane z wentylacją i klimatyzacją. Rozpoczęto także montaż sufitów podwieszanych, a na zewnątrz obiektu trwają roboty elewacyjne i drogowe.

- Aktualnie obiekt znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Wstawiono okna, uzbrojono teren (bez przyłącza gazowego). W końcowej fazie jest montaż ścianek działowych, roboty instalacyjne centralnego ogrzewania i wod.-kan. oraz prace tynkowe - informuje Wydział Inwestycji w gliwickim magistracie.

Za budowę obiektu odpowiada katowicka firma Dombud, która złożyła najkorzystniejszą, spośród ośmiu ofert, jakie wpłynęły do urzędu miejskiego. Koszt brutto inwestycji wynosi 16 mln 309 tys. zł.

Dwukondygnacyjne Centrum Sportowo-Kulturalne "Łabędź" pomieści m.in. arenę sportową z widownią na 400 miejsc.

Będą mogły się tam odbywać mecze futsalu, siatkówki oraz rozgrywki I ligi koszykarskiej. Dodatkowo w "Łabędziu" znajdzie się sala widowiskowo-koncertowa ze sceną i widownią amfiteatralną, biblioteka z czytelnią, przestrzeń wystawiennicza oraz świetlica. Na tarasie rekreacyjnym mieścić się będzie minisiłownia. Niektóre pomieszczenia udostępnione będą Radzie Osiedlowej oraz organizacjom pozarządowym.

Jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, to z obiektu będą korzystać uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, z którego łatwe przejście do "Łabędzia" będzie możliwe dzięki łącznikowi.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!