Partnerzy portalu

Gorzów Wielkopolski sprzedał dwie działki za ponad 4 mln zł

Około 4,2 mln zł netto zasili budżet miasta Gorzowa Wlkp. po tym, jak nabywców wśród lokalnych przedsiębiorców znalazły dwie działki inwestycyjne przy ul. Miłej - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela.

Podczas tego przetargu na sprzedaż zostały wystawione trzy działki przy ul. Miłej. To teren przygotowany przez miasto pod inwestycje. Dwie z nich znalazły nabywców - to nieruchomości o powierzchni ponad 18 tys. i prawie 19 tys. m kw.

"Przetarg był ograniczony i skierowany tylko dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a nieruchomości przeznaczono na działalność usługową, transportową, magazynowanie, rzemiosło, usługi biurowe i handlowe o powierzchni sprzedaży do 2 tys. m kw." - powiedział rzecznik.

Działki, które znalazły nabywców są położone na obszarze objętym dofinansowaniem z projektu w ramach działania "Tereny inwestycyjne ZIT w Gorzowie Wlkp.". Z tytułu ich sprzedaży do budżetu miasta jeszcze w drugim kwartale br. wpłynie ok. 4,2 mln zł netto.

W tym roku gorzowski magistrat sprzedał 26 nieruchomości o rożnym przeznaczeniu za łączną kwotę ok. 8 mln zł. Natomiast w 2021 r. dochody miasta z tytuły sprzedaży nieruchomości wyniosły ok. 25 mln zł i były o 18 proc. wyższe niż zakładano w projekcie budżetu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!