Grunt na Medal 2016: Najlepsze tereny inwestycyjne wybrane

• Walka toczyła się o tytuł najbardziej atrakcyjnej działki przeznaczonej pod projekt produkcyjny w każdym województwie, ale przede wszystkim o zainteresowanie inwestorów z całego świata.
• Rywalizacja trwała blisko pół roku. Wśród laureatów znalazły się zarówno duże miasta, jak Gdańsk, Białystok czy Zabrze, jak również mniejsze gminy.
Walka o tytuł Gruntu na Medal 2016 rozegrała się w dwóch głównych etapach. Spośród 179 nadesłanych na konkurs zgłoszeń z całego kraju przedstawiciele Centrum Obsługi Inwestora, dokonali preselekcji gruntów. W ten sposób do półfinału zakwalifikowało się 81 terenów inwestycyjnych, czyli aż 45% zgłoszonych na konkurs aplikacji dotarło do półfinału. Wszystkie te działki poddano kompleksowemu audytowi, w tym wizytacji terenów przez ekspertów PAIiIZ oraz właściwe dla regionu COI i urzędy marszałkowskie. Wymogiem, jaki postawiono uczestnikom konkursu, była prezentacja zalet własnego terenu inwestycyjnego przed komisją konkursową. Spotkanie to miało symulować wstępne rozmowy z potencjalnym inwestorem. Na to zadanie władze gmin miały tylko godzinę. Po zweryfikowaniu stopnia przygotowania wszystkich terenów pod przyszłe inwestycje komisja konkursowa wytypowała jedną, najlepszą działkę w każdym województwie, czyli wojewódzki Grunt na Medal.
Czytaj też: W tych inwestycjach miasta regionalne doganiają Warszawę

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.