Partnerzy portalu

Innowacje technologiczne w Chorkówce

W Szczepańcowej odbyło się wmurowanie oraz poświęcenie kamienia węgielnego pod rozpoczynającą się budowę Strefy Inwestycyjnej Innowacyjnych Technologii.
Uroczystość odbyła się w obecności wójta gminy Chorkówka Andrzeja Konieckiego i zastępcy wójta oraz przedstawicieli władz wojewódzkich Podkarpacia – marszałka.

Realizacja tej inwestycji pozwoli na stworzenie obszaru przygotowanego do prowadzenia działalności gospodarczej przez minimum sześć przedsiębiorstw. Przewiduje się, że w latach 2011-2012 dzięki tej inwestycji powstanie kilkaset nowych miejsc pracy, co zapewne przyczyni się do spadku bezrobocia w regionie.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, położenia strefy, która graniczy z ul. Lotników w Krośnie, położonej w niewielkiej odległości, zaledwie 3,57 km, od drogi krajowej nr 28 i około 12 km od drogi krajowej nr 9, a także w bliskim sąsiedztwie lotniska, około 300 metrów.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast inwestorem jest firma FHU Efekt, która będzie zarządcą infrastruktury powstałej w wyniku projektu.

Strefa to odpowiednio uzbrojone w infrastrukturę techniczną nieruchomości przeznaczone do lokalizacji przedsiębiorstw zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii przemysłowych.

Ma na celu przyciągnięcie inwestorów z takich branż jak: przemysł lotniczy, oświetleniowy, logistyka, obróbka metali i tworzyw sztucznych, handel i usługi około biznesowe. Przewidziana powierzchnia strefy to około 20 ha.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!