Partnerzy portalu

Jarosławiec: Aquapark Panorama Morska buduje najdłuższą zjeżdżalnię wodną w Polsce

11 nowych zjeżdżalni zostanie wybudowanych w parku wodnym w Jarosławcu. Jedna z nich ma mieć, aż ponad 240 m długości. To będzie jedyna tak duża zjeżdżalnia w Polsce.

Jak poinformowały służby prasowe marszałka województwa zachodniopomorskiego, rozbudowa Aquaparku Panorama Morska w Jarosławcu polegać ma na budowie 11 nowych zjeżdżalni, w tym tej ponad 240-metrowej, "najdłuższej w Polsce".

Jej konstrukcja o szerokości 2,5 m umożliwi zjazd 4-osobowymi pontonami, a wykorzystana technologia multimedialna pozwoli na emisję dźwięków, świateł oraz wyświetlanie obrazów wewnątrz zjeżdżalni.

Inwestycja w Jarosławcu zakłada budowę dodatkowych 11 zjeżdżalni wodnych, w tym największej w Polsce o długości 243 metrów (fot.wzp.pl)
Inwestycja w Jarosławcu zakłada budowę dodatkowych 11 zjeżdżalni wodnych, w tym największej w Polsce o długości 243 metrów (fot.wzp.pl)

Nowe zjeżdżalnie ulokowane zostaną na trzech kondygnacjach parku wodnego i zajmą prawie 6 tys. m kw.

Z nowych wodnych atrakcji mieszkańcy regionu i turyści będą mogli korzystać od 2020 r. Inwestycja ma pomóc w przedłużeniu sezonu letniego nad Morzem Bałtyckim i uatrakcyjnić pobyt w "Panoramie Morskiej".

Jak poinformowały służby prasowe marszałka województwa, inwestycja ma kosztować ponad 14 mln zł, z czego 4 mln zł dołoży Urząd Marszałkowski w ramach RPO WZ 2014-2020.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!