Partnerzy portalu

Jest umowa na projekt i budowę obwodnicy Kołbieli

Umowa na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Kołbieli w ciągu DK50 została podpisana. Ponad 11-kilometrowy odcinek nowej trasy powstanie w parametrach drogi głównej ruchu przyspieszonego – poinformowała GDDKiA w piątek.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcą inwestycji został PUT Intercor, a umowa o wartości ok. 342 mln zł ma zostać zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia.

"Zadaniem wykonawcy jest opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz wybudowanie drogi. Przy czym najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po uzyskaniu decyzji, do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych, od 16 grudnia do 15 marca" - przekazała GDDKiA.

Zakończenie wszystkich prac przewidziane zostało na II kwartał 2025 r.

"Podpisana dzisiaj umowa jest już 44. w tym roku. Dzięki temu do fazy realizacji przeszły 44 zadania o łącznej długości ponad 537 km i wartości około 16,2 mld zł" - powiedział cytowany w komunikacie p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski.

Z informacji GDDKiA wynika, że trasa o długości 11,3 km poprowadzona będzie po północnej stronie miejscowości, przez tereny powiatu otwockiego (w gminie Kołbiel) oraz powiatu mińskiego (w gminie Mińsk Mazowiecki). Nowa droga klasy GP - czyli drogi głównej ruchu przyspieszonego - będzie posiadała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu.

Dyrekcja podała także, że wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki, drogi do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

"Najistotniejszym efektem budowy obwodnicy Kołbieli będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 50" - wskazano.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!