Partnerzy portalu

Jest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Kalisza

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) dla obwodnicy Kalisza – poinformowała w czwartek GDDKiA. Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Jak poinformowała w czwartek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA, złożenie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) dla obwodnicy Kalisza to już kolejny etap przygotowań do realizacji tej inwestycji. Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która ostatecznie zatwierdzi jej przebieg.

Cieślak przypomniała, że "w oparciu o analizę wielokryterialną wariant nr 5 uzyskał najwyższą liczbę punktów i został wskazany jako najkorzystniejszy. Ostateczny przebieg drogi określony zostanie w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez RDOŚ w Poznaniu. Długość obwodnicy to ok. 19 km".

Przebieg planowanej obwodnicy Kalisza (źródło GDDKiA)
Przebieg planowanej obwodnicy Kalisza (źródło GDDKiA)

Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

8 obwodnic w Wielkopolsce w ramach Programu budowy 100 obwodnic w kraju

W Programie tym w Wielkopolsce ujętych jest osiem obwodnic.

Pięć jest na etapie realizacji: Grzymiszewa (w ciągu DK72), Gostynia (DK12), Żodynia (DK32), Strykowa (DK32), oraz Koźmina Wielkopolskiego (DK15). Dla obwodnic Kamionnej (w ciągu DK22) oraz Kalisza (w ciągu DK25) złożono wnioski o wydanie DŚU. Z kolei dla obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa (w ciągu DK15) trwa opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!