Partnerzy portalu

Katowicka Strefa odporna na koronawirusa

W 2020 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała dotychczas zezwolenia na działalność ponad 30 podmiotów, które planują przeszło 1 mld zł inwestycji - poinformował Janusz Michałek, prezes KSSE. - Idąc tym tempem mamy szansę poprawić ubiegłoroczny wynik - podkreślił.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak wskazał prezes Michałek, pandemia COVID-19 przyniosła niepewność i obawy, ale inwestorzy działający w KSSE w dominującej większości zachowali spokój.

- Nie mamy drastycznych zamknięć zakładów czy zwolnień grupowych. Około 85 proc. podmiotów utrzymuje proces inwestycyjny i zatrudnienie - zaznaczył Michałek.

W ubiegłym roku KSSE wydała 53 zezwolenia na działalność, a w 2020 r. jest ich już ponad 30.

Prezes podkreślił, że jest wśród nich również dużo małych i średnich polskich firm, które widzą szansę w tym, aby przejąć miejsce w łańcuchach dostaw wcześniej zapewnianych przez podmioty azjatyckie.

Inwestycje zagraniczne - zobacz retransmisję sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Katowicka Strefa kładzie też nacisk na dywersyfikację branż, w których działają ulokowane w niej podmioty. W przypadku kolejnych kryzysów lub dekoniunktury ma to niwelować ich wpływ na lokalną gospodarkę.

W KSSE działa ok. 400 firm, które zainwestowały dotychczas ponad 35 mld zł i stworzyły 90 tys. miejsc pracy. KSSE została uznana przez FDI Business Financial Times za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie w latach 2015, 2016 i 2017, a w 2019 za najlepszą w Europie i drugą na świecie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!