Partnerzy portalu

Kierowcy mogą już korzystać z wiaduktów nad torami na dk 94 w Olkuszu

Od czwartku kierowcy mogą korzystać z wyremontowanych dwóch równoległych wiaduktów nad linią kolejową w ciągi drogi krajowej nr 94 w Olkuszu. Remont był niezbędny z uwagi na zużycie eksploatacyjne poszczególnych elementów. Kosztował ponad 2,8 mln zł.

Jak przypomniała Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), prace przy dwóch obiektach na dwóch jezdniach dk94 w Olkuszu i związane z tym utrudnienia w ruchu samochodowym trwały od czerwca br.

Według niej remont obu równoległych wiaduktów nad linią kolejową był niezbędny z uwagi na eksploatacyjne zużycie różnych elementów. Konstrukcje wymagały też zabezpieczeń antykorozyjnych. Prace przeprowadzono zarówno na jezdni w kierunku Bytomia, jak i jezdni prowadzącej do Krakowa.

Czytaj też: Zakończyła się budowa przepustu w Palczowicach

Kierowcy od czwartku mogą korzystać z wiaduktów, a do całkowitego ukończenia inwestycji wykonawcy pozostały jeszcze prace porządkowe i malowanie antykorozyjne.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!