Partnerzy portalu

Kraków zbuduje nowe psie wybiegi

Zarząd Infrastruktury i Transportu przymierza się do budowy kolejnych wybiegów dla psów. W tym roku na ten cel zapisano w budżecie miasta 500 tys. zł.
Pierwszy z wybiegów miałby powstać w rejonie węzła drogowego ulic Balickiej i Armii Krajowej. W minionych latach na terenie Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) powstały trzy wybiegi dla czworonogów. Pierwszy z nich, w dzielnicy III, został zrealizowany jako duży ogrodzony obiekt z pełną infrastrukturą dla właścicieli psów i samych zwierząt. Drugi wybieg zlokalizowany w parku przy al. Pokoju był formą minimalistyczną – ograniczono się do wyznaczenia w otwartej przestrzeni miejsca oraz wyposażenia go w kosze na psie odchody.

Kolejny z wybiegów – przy ulicy Opolskiej – powstał w oparciu o opinie mieszkańców użytkujących takie miejsca. Teren został ogrodzony i wyposażono go w podstawowe elementy małej architektury.

Właśnie w takim systemie będą zakładane kolejne krakowskie wybiegi dla psów. Środki zapisane w budżecie na ten cel w wysokości 500 tys. złotych pozwolą na realizację 10 takich miejsc. Lokalizacje pod wybiegi wskazały rady dzielnic. ZIKiT dysponuje też wynikami przeprowadzonej dwa lata temu ankiety, w której mieszkańcy wskazywali najlepsze miejsca pod zakładanie przestrzeni dla czworonogów.

Pierwszy z wybiegów powstanie w dzielnicy VI, przy węźle drogowym ulic Balicka i Armii Krajowej.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!