Partnerzy portalu

Kujawsko-pomorskie: Otwarto nowy most w Kobylnikach

Nowo wybudowany most nad Notecią otwarto w piątek w Kobylnikach koło Kruszwicy (Kujawsko-pomorskie). Przeprawa została zrealizowana w ramach rządowego programu "Mosty dla regionu", a inwestycja była jedyną dofinansowaną z tego źródła w regionie.

W uroczystości otwarcia przeprawy wzięli udział m.in. przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Przedsięwzięcie kosztowało 10 mln zł, z czego 8 mln zł stanowią środki budżetu państwa, a reszta to pieniądze z budżetu gminy Kruszwica. Wykonawcą przeprawy jest firma Want z Trzewa.

"Dzisiaj możemy podziwiać finalny efekt prac. Przede wszystkim jest to funkcjonalna rzecz, która była bardzo potrzebna. Przy wartości inwestycji około 10 mln, wsparcie rządowe wynosi 8 mln zł. To nie są jedyne ani nieostatnie środki, które trafiły do gminy Kruszwicy" - powiedział Schreiber. Dodał, że ostatnio w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Kruszwica otrzymała 9 mln zł na drogi.

Wojewoda Bogdanowicz przyznał, że każda inwestycja na terenie gminy go cieszy, a ta szczególnie. "To jest jedyne zadanie realizowane w ramach programu +Mosty dla regionów+ w województwie kujawsko-pomorskim. (...) Cieszę się też jako mieszkaniec gminy Kruszwica, bo to ważna strategiczna inwestycja" - powiedział.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak zaznaczył, że most jeszcze wzbogaci się w ścieżkę rowerową. Jego zdaniem gmina Kruszwica staje się miejscem przyjaznym rowerzystom.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!