Partner portalu

Łódź szykuje się na nowy rok szkolny. Remonty i docieplenia szkół idą pełną parą

W Łodzi 20 szkół przejdzie termomodernizację. Budynek Szkoły Podstawowej nr 55 jest pierwszym w tym roku, w którym prace już się zakończyły. W sumie na ten cel miasto przeznaczy prawie 40 mln zł.

Inwestycja kosztowała 1,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 980 tys. zł. Pozostała kwota pochodzi z kasy miasta. Jak informuje Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu, w ramach termomodernizacji m.in. ocieplono ściany zewnętrzne, dach, wymieniono instalację centralnego ogrzewania oraz ponad 160 okien, a przy okazji także parapety zewnętrzne i rynny.

Obecnie w szkole trwa remont dwóch sal gimnastycznych wraz z zapleczem - szatniami, łazienkami i pokojami dla nauczycieli. Remont sal będzie kosztował prawie 600 tys. zł.

Gawlik zwraca uwagę, że łącznie w tym roku prace termomodernizacyjne, które mogą potrwać do końca tego roku, zaplanowano jeszcze w 19 budynkach. Inwestycje mają kosztować w sumie prawie 40 mln zł, w tym udział 25 mln zł pochodzić ma z UE.

Według magistratu łącznie w ramach pozyskanych pieniędzy z UE w latach 2017-2020 termomodernizacji poddanych zostanie 70 budynków. Łączna wartość inwestycji to ponad 92,5 mln zł, w tym prawie 52 mln zł z UE.

Dodatkowo w Szkole Podstawowej nr 109 trwa remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem tj. szatniami i łazienkami oraz pokojem dla nauczycieli. Koszt prac to ok. 250 tys. zł, a planowany termin ich zakończenia to druga połowa października tego roku.

Zobacz nasze najnowsze 1x1 z Jerzym Polaczkiem z PiS. Czy województwo straci wpływ na ważny port lotniczy?

 
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!