Partnerzy portalu

Lubrza ma nowy urząd i dom kultury

W Lubrzy (Lubuskie) otwarto w czwartek (12.04) nowe siedziby domu kultury i urzędu gminy. Mieszczą się w jednym, nowoczesnym i funkcjonalnym budynku. Jego budowa kosztowała 6 mln zł i została w całości sfinansowana z budżetu gminy.

Na tę inwestycje mieszkańcy czekali od dziesięcioleci - poinformował wójt Lubrzy Ryszard Skonieczek.

Dotychczas obie instytucje mieściły się w budynkach będących w złym stanie technicznym, a do tego niespełniających wymagań stawianych przed obiektami użyteczności publicznej. Do tego koszty ich utrzymania były wysokie.

Teraz zarówno warunki funkcjonowania domu kultury, jak i urzędu uległy diametralnej zmianie.

Nowy dwukondygnacyjny budynek znajduje się pod adresem Osiedle Szkolne 13. Ma powierzchnię użytkową 1,3 tys. m kw. Zostały w nim zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne, m.in. instalacja fotowoltaiczna. Przed obiektem znajduje się dziedziniec i parking.

W części dedykowanej domowi kultury jest sala widowiskowa na 149 miejsc siedzących, biblioteka, świetlica, sala konferencyjna oraz pomieszczenia biurowe. Nowy obiekt został połączony z sąsiednią szkołą.

Kamień węgielny pod budowę nowego budynku samorządowego został wmurowany w połowie lutego zeszłego roku. Tym samym zasadnicza część inwestycji trwała nieco ponad rok.

Gmina Lubrza leży w centralnej części woj. lubuskiego. Położona jest w pobliżu autostrady A2, w odległości ok. 70 km od granicy z Niemcami.

Ponad 46 proc. jej powierzchni zajmują lasy; wśród nich znajduje się wiele czystych i malowniczych jezior. Przyroda jest jednym z największych walorów turystycznych tej gminy, podobnie jak tzw. Pętla Boryszyńska - fragment poniemieckich fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Gmina liczy ok. 3,6 tys. mieszkańców, a sama Lubrza ok. 900. 

KOMENTARZE1

  • Konecka 2018-04-13 12:07:37
    No tak, świętokrzyskie jak zawsze pełne asfaltu, zachodzę w głowię, o co tu chodzi. To jest województwo, w którym króluje przemysł cementowy, mamy małogoszcz, nowiny i ożarów, połowa cementu w tym kraju pochodzi od nas, ale nie, po co nam drogi betonowe.... A później się będzie janusz jeden z drugim... dziwił, że koleiny, że dziury, że remonty. No bo niby po co myśleć perspektywicznie i zrobić betonówkę która będzie stała przez 30 lat... żal  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!