Partnerzy portalu

Lubuskie. Dwie jezdnie obwodnicy Międzyrzecza udostępnione kierowcom

• Wykonawca udostępnił w środę kierowcom dwie jezdnie obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3.
• Prace nadal trwają na węźle Międzyrzecz Zachód, który jeszcze nie został udostępniony kierowcom oraz poza ciągiem głównym np. drogach serwisowych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ukończone zostały prace na ciągu głównym dobudowywanej drugiej jezdni i na węzłach skrajnych, czyli północnym i południowym

"Nie oznacza to jednak zakończenia inwestycji. Termin kontraktowy nadal obowiązuje, a ruch po obu jezdniach został puszczony na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co oznacza, że inwestycja jest w toku" - powiedziała rzecznik Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Zielonej Górze Anna Jakubowska

Prace nadal trwają na węźle Międzyrzecz Zachód, który jeszcze nie został udostępniony kierowcom oraz poza ciągiem głównym np. drogach serwisowych itp.

Wykonawcą drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza jest firma Budimex. Koszt rozbudowy to 102 mln zł. Zgodnie z umową (podpisaną w listopadzie 2014 r.) na realizację tej inwestycji Budimex ma czas do czerwca 2017 r. Pogoda jednak sprzyja drogowcom i nie wykluczone, że zamknięcie zadania nastąpi wcześniej.

"Jest to jednak ciągle plac budowy i nie jest wykluczone, że na krótki czas znowu pojawią się zmiany i np. zamknięta chwilowo zostanie nowa jezdnia na potrzeby wykonania pewnych czynności" - zaznaczyła Jakubowska.

W ramach inwestycji na tym odcinku S3, oprócz dobudowy drugiej jezdni (ok. 6,4 km) i przebudowy skrajnych węzłów drogowych, powstaje dodatkowy węzeł Międzyrzecz Zachód (połączenie S3 z drogą wojewódzką 137), ważny dla układu komunikacyjnego w regionie i dla samego Międzyrzecza.

KOMENTARZE1

  • miszka fiszman 2016-10-20 17:23:43
    tak trzymać

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!