Partnerzy portalu

Mała obwodnica Obornik już otwarta

Od wtorku (17 grudnia) kierowcy mogą korzystać z tzw. małej obwodnicy Obornik w Wielkopolsce. Wartość inwestycji wyniosła 14,4 mln zł, z czego ponad 12 mln zł pochodziło z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Początek obwodnicy stanowi rondo na skrzyżowaniu z ulicą Czarnkowską w ciągu dotychczasowej drogi nr 178, zaś koniec - rondo na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada w ciągu drogi krajowej nr 11.

Jak podkreślił marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, "takie inwestycje są bardzo potrzebne. Likwidujemy wąskie gardła komunikacyjne, poprawiamy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi i komfort życia mieszkańców. Cieszymy się, że budowa obwodnicy została zrealizowana w określonym terminie, zgodnie z planem" - wskazał.

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama zaznaczył w trakcie uroczystości, że "mieszkańcy Obornik czekali na tę inwestycję od ponad 20 lat, więc to symboliczne otwarcie ma duże znaczenie dla całej naszej społeczności".

Budowa tzw. małej obwodnicy Obornik była realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (fot. oborniki.pl)
Budowa tzw. małej obwodnicy Obornik była realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (fot. oborniki.pl)

"Dziękuję wszystkim, którzy mieli w realizacji tego zadania swój udział. Współpraca na każdym etapie układała się dobrze. Ta droga była nam bardzo potrzebna; dziś Oborniki mają swoje święto" -podkreślił.

Budowa tzw. małej obwodnicy Obornik była realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja powstała w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Jej całkowita wartość wynosi 14,4 mln złotych, w tym udział Unii Europejskiej to ponad 12 mln złotych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!