Partnerzy portalu

Małopolska: 23,7 mln zł z RPO na renowacje 17 zabytków

• Remonty i renowacje 17 małopolskich zabytków zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
• Łącznie na ten cel zarząd województwa przeznaczył 23,7 mln zł pochodzących z funduszy unijnych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zarząd województwa małopolskiego zadecydował w czwartek o przyznaniu dotacji 17 z 44 przedsięwzięć, zgłoszonych do konkursu o dofinansowanie.

Największe dofinansowanie otrzymają m.in. prace restauracyjne zabytkowego Cmentarza Żydowskiego w Tarnowie (2,24 mln zł), kościoła parafialnego p.w. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie (2,24 mln zł), Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach (2,22 mln zł), Zamku Lipowiec i Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie (2,19 mln zł), Muzycznego Dworu w Lipnicy Wielkiej (2,1 mln zł i obiektów sakralnych w Bobowej (2,05 mln zł).

Startujące w konkursie jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, kościoły, jednostki naukowe czy przedsiębiorstwa mogły otrzymać dotację na przedsięwzięcia o mniejszej skali.

Dofinansowanie na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane mogło wynieść do 3 mln zł i do 75 proc. kosztów całego zadania.

Wsparciem mogły zostać objęte również projekty, uwzględniające niezbędne inwestycje w otoczeniu zabytków, poprawiające jakość małej architektury, oświetlenia czy informacji o obiektach.

"Dbamy o dziedzictwo kulturowe regionu i wspieramy ochronę małopolskich zabytków na wiele sposobów" - podkreślił członek zarządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda. Przypomniał, że poza dotacjami z funduszy unijnych, remonty i renowacje zabytkowych obiektów są także wspierane poprzez konkursy takie jak m.in. "Ochrona zabytków Małopolski" czy "Kapliczka", organizowane przez region.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!