Partnerzy portalu

Małopolskie: GDDKiA wybrała wykonawcę drugiej części tzw. łącznika brzeskiego

  • PAP
  • 30 października 2020 - 12:13
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiej części tzw. łącznika brzeskiego łączącego drogę krajową nr 75 z autostradą A4 w Małopolsce. Wybrano ofertę z najniższą ceną wynoszącą ponad 98,3 mln zł.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Planowany odcinek będzie pełnił również funkcję zachodniej obwodnicy Brzeska.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut, spośród sześciu nadesłanych ofert najtańszą przedstawiła firma Eurovia na ponad 98,3 mln zł i to ją wybrano na wykonawcę zadania.

Drugi etap łącznika będzie się miał ok. 3 km długości. Jego trasa przebiegać będzie od ronda, które kończy pierwszy etap łącznika Brzesko (oddany do użytku w 2016 r.). Łączy on autostradę A4 z drogą krajową nr 94. Włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 75 nastąpi w rejonie ulicy A. Mickiewicza.

Według zapowiedzi GDDKiA drugi etap obwodnicy Brzeska, podobnie jak przyszła trasa z Brzeska do Nowego Sącza tzw. "sądeczanka", będzie miał parametry dwujezdniowej drogi głównej o ruchu przyspieszonym. Zakończenie budowy łącznika jest planowane w 2023 r.

Budowa trasy pozwoli na odsunięcie od miasta ruchu tranzytowego, pomiędzy autostradą A4 a Nowym Sączem i rozładowanie spiętrzeń ruchu w godzinach szczytu w Brzesku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!