Partnerzy portalu

Małopolskie: Zmiana organizacji ruchu na rozbudowywanym odcinku dk94

Od poniedziałku zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu na rozbudowywanym odcinku drogi krajowej nr 94 od Modlnicy do Giebułtowa k. Krakowa – podała w piątek rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zmiana polega na otwarciu dla ruchu nowo zbudowanego ronda w miejscu krzyżowania się ul. Jurajskiej i Lipowej. Dostępne będą przystanki autobusowe, a ruch pieszych odbywał się będzie po nowych chodnikach.

Zamknięta dla ruchu zostanie ul. św. Wojciecha, z tym że możliwy będzie dojazd do cmentarza od ulicy Kościelnej. W czasie zamknięcia ul. św. Wojciecha zostanie przebudowana.

Według harmonogramu rozbudowa odcinka dk94 powinna być gotowa na koniec tego roku.

Przebudowywany odcinek o długości ok. 1,5 km od nowego ronda w Modlnicy do skrzyżowania w stronę miejscowości Giebułtów będzie trasą dwujezdniową, tzw. klasy głównej przyspieszonej (GP).Inwestycja zakłada rozbudowę drogi jednojezdniowej do parametrów dwujezdniowej oraz przebudowę trzech skrzyżowań na ronda dwupasmowe. W efekcie poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Koszt zadania, które realizuje Strabag Infrastruktura Południe, wynosi 35,5 mln zł.

W pierwszym etapie - zakończonym w maju ub.r. - rozbudowano 715-metrowy odcinek dk 94 wraz z rondem turbinowym w Modlnicy w miejscu skrzyżowania z drogą powiatową nr 2156K (ul. Ojcowską). Koszt inwestycji wyniósł ok. 14 mln zł brutto. Kolejny etap zakłada rozbudowę trasy w kierunku Szyc.

Odcinkiem drogi krajowej nr 94 między Modlnicą i Giebułtowem, zgodnie ze średniorocznym pomiarem ruchu wykonanym w 2015 r., przejeżdża ponad 20 tys. pojazdów na dobę, z czego prawie 2,3 tys. to samochody ciężarowe.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!