Miliardy na termomodernizację. Samorządy brylują

Budynki są obecnie jednym z największych konsumentów energii w Europie (fot. shutterstock)
Termomodernizacja budynków odgrywa kluczową rolę nie tylko w zmniejszaniu emisji gazów cieplarniach do atmosfery, ale może być także bodźcem pobudzającym odbudowę europejskich gospodarek po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- Polska w najbliższych latach będzie miała dostęp do bezprecedensowych środków na termomodernizacje budynków.
- Fragmentaryczne informacje o skali, źródłach i instrumentach finansowania, a także stopnia zaangażowania poszczególnych grup inwestorów w renowację budynków, utrudniają prowadzenie polityki publicznej w tym obszarze.
- Budynki są obecnie jednym z największych konsumentów energii w Europie, odpowiedzialnym za ok. 36 proc. emisji w UE.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE2
-
Iza
2020-12-19 08:19:58
Do Niedotowany: proszę spróbować złożyć wniosek z programu "Czyste powietrze", jestem tegoroczna beneficjenta i dostałam (co prawda do pieca wartego 11tys zł tylko 3tys.zl) ale zawsze to coś. Jeżeli nie czyste powietrze to "wymiana pieców II lub III" to jest pożyczka, ale może wa... rozwiń
-
Niedotowany
2020-12-18 20:18:56
Szanowni Decydenci!Starałem się o wymianę kopciucha,zlikwidowano program ochrony powietrza Kawka,starałem się o dotacje na ocieplenie,nie dostałem bo za duże mam zarobki,pow.1900zł na osobę,starałem się o dotacje do okien to ekspertyza ornitologiczna była wymagana za większą kasę niż okna.Pańs... rozwiń