Partner portalu

Minister Bańka zapowiada budowę krytej pływalni w Łapach

Przekazanie 3,2 mln zł dotacji na budowę krytej pływalni w Łapach (Podlaskie) zapowiedział minister sportu i turystki Witold Bańka. Podczas wizyty w regionie zadeklarował wsparcie programów wyborczych kandydatów PiS na burmistrzów Łap i Moniek.
  • Ubiegająca się o kolejną kadencję burmistrza Łap Urszula Jabłońska zadeklarowała, że kryta pływalnia na terenie należącym do gimnazjum w Łapach powstanie jesienią przyszłego roku.
  • Jan Zabielski, w Mońkach kandydujący na burmistrza miasta, zapowiedział, że w jego programie wyborczym sport, edukacja i rozwój zajmują jedno z czołowych miejsc.
  • Minister sportu i turystyki powiedział, że w budżecie na przyszły rok przeznaczonych jest ponad 500 mln zł na infrastrukturę sportową na terenie całej Polski.

Minister podkreślił, że rząd PiS szczególną wagę przywiązuje do inwestycji w infrastrukturę sportową oraz w sport dzieci i młodzieży, postrzegając to jako "fundamenty do budowania silnego sportu wyczynowego". Bańka powiedział, że w latach 2016-2018 ministerstwo dofinansowało budowę lub modernizację ponad 4,2 tys. obiektów sportowych na łączną sumę ponad 1,7 mld zł.

- Chcemy wyrównać szanse, chcemy kierować środki na infrastrukturę sportową właśnie w takie miejsca, które przez wiele lat takich dotacji nie otrzymywały. Jedną z dotacji w wysokości 3,2 mln zł jest ta przyznana na budowę krytej pływalni w Łapach - powiedział szef resortu sportu.

- To jest wielki skok cywilizacyjny. Te liczby świadczą o tym, że nasz rząd przeznacza ogromne kwoty na powstanie nowej infrastruktury sportowej i to nas cieszy, że ta kryta pływalnia, która tu powstanie, to będzie obiekt, który będzie służył nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także mieszkańcom Łap" - powiedział Bańka. Zadeklarował, że jest otwarty na kolejną współpracę, "na kolejne ambitne plany, na finansowanie kolejnych obiektów, tutaj, na terenie województwa podlaskiego (...) Trzymam kciuki za najbliższe dni i za powodzenie tej inwestycji - wskazał minister.

Ubiegająca się o kolejną kadencję burmistrza Łap Urszula Jabłońska zadeklarowała, że kryta pływalnia na terenie należącym do gimnazjum w Łapach powstanie jesienią przyszłego roku, a obecnie jest na etapie planowania. Obiecała też, że jeśli wygra wybory, to pływalnia nie będzie jedynym sportowym projektem, który miałby powstać w Łapach. W planach ma budowę sal sportowych i centrów aktywności lokalnych. "Zwrócimy się o dofinansowanie, bo mamy poparcie podlaskich posłów, jak i ministerstwa sportu" - powiedziała Jabłońska.

Jan Zabielski, w Mońkach kandydujący na burmistrza miasta, obecnie pełniący urząd wicewojewody podlaskiego zapowiedział, że w jego programie wyborczym sport, edukacja i rozwój zajmują jedno z czołowych miejsc. Podczas konferencji na miejscowym stadionie zapowiedział jego modernizację i rozbudowę infrastruktury sanitarnej. Powiedział, że przebudowane zostanie również boisko przy szkole podstawowej w Mońkach.

- W moim programie jest dobra współpraca z rządem i samorządem, czego przykładem są dzisiaj obecni pan minister, parlamentarzyści, przedstawiciel samorządu, gdzie są środki finansowe, zarówno rządowe, jak i europejskie. Odmienimy Mońki na lepsze - zadeklarował Zabielski, zachęcając do udziału w wyborach 4 listopada.

- Widać, że sport odgrywa tu dużą rolę i też są ambitne plany, jeśli chodzi o infrastrukturę sportową, dlatego jesteśmy tutaj, żeby rozmawiać o współpracy o przyszłości - powiedział minister Bańka.

- To jest dobry czas, dobry moment, żeby porozmawiać o zwiększonych inwestycjach tutaj, na terenie Podlasia, w Mońkach, żeby ta infrastruktura powstawała dużo intensywniej, żeby dużo mocniej te inwestycje były prowadzone. Ale żeby to się też działo, to musi być dobra współpraca rządu z samorządem. Musi być chęć współpracy - powiedział Bańka.

Minister sportu i turystyki powiedział, że w budżecie na przyszły rok przeznaczonych jest ponad 500 mln zł na infrastrukturę sportową na terenie całej Polski.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!