Partnerzy portalu

Na początku kwietnia umowa z projektantem Drogi Głównej Południowej

  • PAP
  • 25 marca 2014 - 15:18
Na początku kwietnia samorząd Wodzisławia Śląskiego podpisze umowę z biurem Mosty Katowice, które opracuje dokumentację budowy 23 km Drogi Głównej Południowej. Umowa na projekt miała być podpisana już wcześniej, jednak pierwotny wybór wykonawcy unieważniono.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Chodzi o odcinek drogi na terenie powiatu wodzisławskiego, który ma powstać kosztem ok. 900 mln zł przy wsparciu środków unijnych. Władze miasta w grudniu ub.r. ogłosiły przetarg na opracowanie w 1,5 roku kompletnej dokumentacji oraz zdobycie wszystkich opinii, uzgodnień i decyzji.

Pod koniec lutego miasto wybrało najtańszą ofertę warszawskiej firmy AECOM Consulting (za 2,98 mln zł). Potem jednak wybór unieważniono, bo wybrana oferta nie spełniała jednego z przetargowych warunków. Firma AECOM Consulting odwołała się, jednak Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie.

W tej sytuacji projekt drogi wykona kolejny oferent - firma Mosty Katowice (oferta za 4,29 mln zł). Jak przekazała PAP rzeczniczka wodzisławskiego magistratu Barbara Chrobok, władze miasta planują podpisanie z nią umowy na początku kwietnia. We wtorek trwały jeszcze uzgodnienia w tej sprawie z marszałkiem woj. śląskiego, który współuczestniczy w przedsięwzięciu.

Droga Główna Południowa to jedna z dwóch planowanych osi komunikacyjnych okręgu rybnickiego. Ma poprowadzić od skrzyżowania z drogą krajową nr 81 w Pawłowicach, poprzez Jastrzębie, Mszanę, Godów, Wodzisław Śląski i Pszów, do planowanego w Rydułtowach węzła z mającą tamtędy przebiegać regionalną drogą Racibórz-Pszczyna.

Czytaj też: Wybrano projektanta zachodniej części Drogi Głównej Południowej

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!