Partnerzy portalu

Nie tylko autostrady. Ambitne plany modernizacji dróg głównych

Dokończenie budowy spójnej sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce to główny cel projektu rządowego programu budowy dróg krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.), o wartości 291 mld zł. Ale zadania GDDKiA obejmują także inwestycje na zarządzanych przez nią drogach klasy GP (główne ruchu przyspieszonego) i G (główne).
  • W realizacji i w przygotowaniu – do ogłoszenia przetargów do końca br. i w 2022 r. – jest łącznie 468 zadań różnej klasy i wartości. Ponadto 118 zadań jest rozliczanych przez poszczególne oddziały GDDKiA.
  • Ważnym celem rozbudowy dróg klasy GP i G jest wzmocnienie ich nawierzchni, by mogły wytrzymać jazdę ciężarówek o dopuszczalnym nacisku na oś do 11,5 tony. Opuszczające autostradę czy ekspresówkę TIR-y nie będą niszczyły tak zmodernizowanych dróg krajowych.
  • Na etapie przygotowania jest obecnie 219 zadań rozbudowy lub przebudowy blisko 1660 km dróg klasy GP i G. 155 km jest w realizacji. Wśród planowanych i realizowanych na tych drogach inwestycji, 268 zadań dotyczy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!