Partnerzy portalu

Nowa kładka na Koszarawie już niedługo

Nowa kładka na Koszarawie w Żywcu, prowadząca do amfiteatru „Pod Grojcem”, w którym odbywają się największe wydarzenia kulturalne Żywiecczyzny, otwarta zostanie w połowie czerwca – poinformował burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

"Inwestycja, wyczekiwana od wielu lat, w najbliższym czasie zostanie oddana do użytku. Prace przy budowie tak szybko postępują, że skorzystać z niej będzie można już podczas Dni Żywca, które rozpoczynają się 16 czerwca" - powiedział w niedzielę burmistrz Szlagor.

Dotychczasowa przeprawa miała kilkadziesiąt lat i wymagała stałych remontów, a przede wszystkim nie była funkcjonalna, co szczególnie dawało się odczuć podczas dużych wydarzeń w amfiteatrze. Nowa zapewni komfort i bezpieczeństwo, zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

Burmistrz poinformował, że na budowę przeprawy miasto otrzymało 4,75 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. "Po przetargu kwota na jej wykonanie wyniosła 3,64 mln zł, przez co promesa została proporcjonalnie zmniejszona. Wkład własny Żywca wyniósł blisko 400 tys. zł" - powiedział Szlagor.

Kładkę zaprojektowała i buduje wyłoniona w przetargu firma z Pietrzykowic. Przeprawa powstaje w odległości 40 m od poprzedniej, która zostanie rozebrana. Stara przeprawa została już zamknięta dla przechodniów.

W żywieckim amfiteatrze odbywają się największe imprezy kulturalne i rozrywkowe Żywca, m.in. występy w ramach folklorystycznego Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz koncerty rockowe.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!