Partnerzy portalu

Nowe ceny za przejazdy autostradą A4 Katowice - Kraków

Od 3 kwietnia będą obowiązywały nowe stawki za przejazdy autostradą A4 Katowice - Kraków. Jak zaznaczyła zarządzająca tym odcinkiem spółka Stalexport Autostrada Małopolska, nadal premiowane będą przejazdy z wykorzystaniem płatności automatycznych.

Od poniedziałku (3 kwietnia) na autostradzie A4 Katowice - Kraków wszystkie kategorie pojazdów objęte zostaną nowymi stawkami. Wyniosą one na każdym z dwóch placów poboru opłat - w Mysłowicach i Balicach: 15 zł dla kategorii 1 (zmiana o 2 zł), 27 zł dla kategorii 2 i 3 (zmiana o 3 zł), 46 zł dla kategorii 4 i 5 (zmiana o 6 zł). Natomiast stawka dla motocyklistów wzrośnie z 6 do 7 zł.

"W przypadku kierowców samochodów osobowych płacących na bramkach gotówką bądź kartą, decyzja o tym, czy zostaną objęci podwyżką, należy do nich samych. Przechodząc na płatności automatyczne, zagwarantują sobie przejazdy w dotychczasowej cenie" - poinformowała w komunikacie Stalexport Autostrada Małopolska.

Jak doprecyzowała, w przypadku samochodów osobowych nadal premiowane będą przejazdy z aplikacją do videotollingu bądź elektronicznym poborem opłat A4Go rabatem. "Korzystający z tych form wnoszenia opłat zapłacą na każdym z dwóch placów poboru 13 zł, czyli o 2 zł mniej, niż ci kierowcy, którzy pozostaną przy płatnościach tradycyjnych. Jest to jednocześnie o 3 zł więcej niż wynosiła stawka dla użytkowników videotollingu i A4Go przed zapowiadaną zmianą" - podała SAM.

 

KOMENTARZE2

  • EDZIO 2023-04-03 11:24:45
    Prezesi dostali podwyżki to i ceny muszą iść w górę
  • Przem 2023-03-31 19:37:56
    Zmiana ceny, czy podwyżka ? Można wiedzieć dlaczego ?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!