Partnerzy portalu

Oborniki i Rogoźno z dofinansowaniem na modernizację i budowę dróg

Blisko 1,5 mln zł trafi do gminy Oborniki oraz Rogoźno na modernizację i budowę dróg. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał trzy umowy z samorządami na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

"Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie wszystkich wielkopolskich samorządów w realizacji inwestycji drogowych, które są tak ważne dla mieszkańców, ale i postępu całego regionu. To przede wszystkim rozwój dróg gminnych i powiatowych - najbliższych mieszkańcom Wielkopolski" - podkreślił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

We wtorek wojewoda podpisał trzy umowy z samorządami na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na modernizację i budowę dróg do gminy Oborniki oraz Rogoźno trafi łącznie blisko 1,5 mln zł.

Wojewoda podpisał trzy umowy z samorządami na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (fot. poznan.uw.gov.pl)
Wojewoda podpisał trzy umowy z samorządami na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (fot. poznan.uw.gov.pl)

Jak poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Gmina Oborniki otrzymała dwie dotacje. W ramach dofinansowania w wysokości 648 tys. zł samorząd planuje budowę drogi gminnej w miejscowości Ocieszyn wraz z odwodnieniem. Natomiast dzięki rządowemu wsparciu w kwocie 610 tys. zł gmina będzie mogła zrealizować budowę ulicy Piaskowej i Łąkowej w Obornikach.

Z kolei Gmina Rogoźno pozyskane środki w wysokości 216 tys. zł przeznaczy na przebudowę ul. Majora Biskupskiego w Rogoźnie.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przypomniał, że w 2023 roku do samorządów w całej Polsce na rozwój infrastruktury drogowej trafi ponad 2,6 mld zł. Wliczając środki na 2023 rok to od początku programu będzie to łącznie ponad 15,3 mld zł.

W tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do wielkopolskich samorządów trafi ponad 233 mln zł, co pozwoli na realizację 150 zadań, w tym 42 powiatowych i 108 gminnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!