Partner portalu

Opole otrzymało ponad sto milionów złotych na przebudowę dróg

W 2018 roku Opole rozpocznie prace nad przebudową węzła komunikacyjnego w pobliżu Uniwersytetu Opolskiego. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta w piątek (28 lipca) poinformował o otrzymaniu na ten cel 112 mln zł dotacji.

Przebudowa ma dotyczyć węzła na zbiegu ulic: Oleskiej, Batalionów Chłopskich, Bohaterów Monte Casino i Katowickiej. Kwota 112 mln złotych to dotacja ze środków unijnych z rządowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przebudowa węzła na skrzyżowaniu Oleskiej i Batalionów Chłopskich była postulowana od wielu lat z powodu dużego obciążenia ruchem kołowym i ciągle blokujących go korków. Przebudowa obejmuje nie tylko modernizację dróg dojazdowych do skrzyżowania, ale i budowę podwójnego ronda, przebicie tunelu w nasypie kolejowym i powstanie centrum przesiadkowego z infrastrukturą dla pieszych.

Zdaniem władz Opola, jest to kolejny krok zachęcający do korzystania mieszkańców i gości Opola z komunikacji publicznej i alternatywnych do ruchu samochodowego sposobów poruszania się po mieście. Prace nad przebudową drogi mogą rozpocząć się już w przyszłym roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!