Partnerzy portalu

Oszczędności przetargowe pójdą na drogi

  • PAP
  • 8 maja 2013 - 13:28
18,4 mln zł trafi na przebudowę dróg gminnych i powiatowych z regionalnego programu operacyjnego – zdecydował zarząd województwa świętokrzyskiego.

Pieniądze pochodzą z oszczędności przetargowych oraz korzystnych różnic kursowych euro. Zarząd województwa zdecydował o wsparciu ośmiu projektów, wartych w sumie 30,6 mln zł, kwotą 18 mln 404 tys. zł.

Dofinansowanie otrzymają powiaty: opatowski, sandomierski, włoszczowski i starachowicki (dwie inwestycje) oraz gminy: Nagłowice, Stąporków i Bliżyn.

Jak poinformował wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, wszystkie te projekty znajdowały się na liście rezerwowej. „Pieniądze na rozwój sieci drogowej to sensowna inwestycja. Tym bardziej, że w przyszłej perspektywie budżetowej może być trudniej znaleźć fundusze na ten cel" - dodał.

Dofinansowanie zostanie udzielone w ramach działania „Rozwój systemów lokalnej infrastruktury komunikacyjnych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Władze samorządowe województwa świętokrzyskiego zdecydowały także o zwiększeniu o ok. milion złotych dofinansowania przebudowy drogi wojewódzkiej 776 na odcinku od Buska Zdroju do granicy z woj. małopolskim.

Inwestycja realizowana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie kosztowała 115,2 mln zł, z czego 96,7 mln zł pochodzi z regionalnego programu operacyjnego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!