Partnerzy portalu

Oto miasta, które najpilniej potrzebują rewitalizacji

Warszawa

W stolicy tereny kryzysowe stanowią łącznie 11 proc. powierzchni miasta, a na ich obszarach mieszka prawie 38 procent ludności. Największym wyzwaniem jest rewitalizacja prawobrzeżnej części.

Stolica jest w trakcie realizacji Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku. Nowy program obejmie swoim działaniem trzy dzielnice: Pragę-Północ, Pragę-ołudnie oraz Targówek. Łącznie mieszka tam 130 tys. osób. Wieloletnie działanie ma zmniejszyć dysproporcje między lewą a prawą stroną Warszawy.

Miasto przeznaczy na ten cel 1,4 mld zł. Program zakłada nie tylko odbudowę zniszczonych budynków, ale też zapobieganie wykluczeniu społecznemu, rozwój aktywności lokalnej i kulturalnej.

– Program ma cztery główne cele: ożywienie społeczno-gospodarcze i podniesienie jakości przestrzeni publicznej (817 mln zł); rozwój turystyki, kultury i sportu (467 mln zł); zapobieganie i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu (53 mln zł); zwiększenie aktywności mieszkańców (36 mln zł) – wyjaśnia wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.


KOMENTARZE13

  • Kuba 2015-05-06 20:04:31
    Do A.: Dziwna sprawa z tym Szczecinem. Może nie jest to strasznie zaniedbane miasto tak jak Łódź, czy miasta GOPu, ale skoro wymieniono tu takie miasta jak Wrocław, Kraków, Warszawa i Gdańsk to Szczecin jak najbardziej też powinien sie tu znalezć.
  • kaaasss3 2015-05-06 16:33:31
    To kpina ten artykuł.. czy autor był kiedyś w najstarszym polskim mieście - Kaliszu? To miasto czeka na rewitalizację od kilkunastu lat! Tu ona jest znacznie bardziej potrzebna niż w wymienionych miastach!!
  • Ewa wałbrzyszanka 2015-05-06 08:22:13
    Do Marcin Kwarciński: myślę że większość wałbrzyszan, po zamknięciu kopalń, chętnie by się zamieniła z kaliszanami. Do dzisiaj nie ma nic zastępczego. pozdrawiam!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!