Partnerzy portalu

Otwarcie sali gimnastycznej w Bezrzeczu

Po niespełna 2 latach od rozpoczęcia budowy, mieszkańcy doczekali się otwarcia nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Bezrzeczu.

Po aneksowaniu pod koniec września 2010r. umowy na roboty budowlane, termin zakończenia prac przesunięto na listopad 2012r. Sprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że prace można było prowadzić nieprzerwanie i oddać salę do użytku już 1 czerwca br.

Skończenie prac prawie pół roku przed wyznaczonym terminem pokazuje jak bardzo potrzebna była ta inwestycja i jak wielu osobom na niej zależało. W rozmowie z wójt gminy Dobra – Teresą Derą, jaką przeprowadziliśmy pod koniec stycznia br., Pani Wójt mówiła: „Znając bardzo trudną sytuację lokalową szkoły, Gmina ściśle współpracuje z wykonawcą robót budowlanych w celu jak najszybszego zakończenia inwestycji. Wraz z wykonawcą wierzę, że sprzyjające obecnie warunki pogodowe pozwolą na wykonywanie prac bez ich przerywania i skrócenie okresu zakończenia inwestycji.” Słowa udało się dotrzymać, na czym najbardziej skorzystają dzieci z Bezrzecza.


Prace zbliżają się do końca. Do otwarcia sali pozostał jeszcze miesiąc. Trzeba jeszcze dokończyć zagospodarowanie terenu oraz wyposażyć salę w odpowiedni sprzęt i umeblować. 26 kwietnia rozstrzygnięto przetarg na dostawę mebli i wyposażenia do szkoły. Wygrała firma Wisecom z Bielska-Białej, która zobowiązała się wykonać zadanie za nieco ponad 59,5 tys. zł. Tego samego dnia gmina Dobra ogłosiła jeszcze przetarg na dostawę i montaż wyposażenia szatni.


Otwarcie odbędzie się 1 czerwca 2012r. o godz. 12:00, w sali gimnastycznej przy ul. Górnej 3 w Bezrzeczu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!