Partnerzy portalu

Pasażerowie już korzystają z nowego terminala

  • PAP
  • 11 marca 2012 - 09:30
Pierwsi podróżni odlecieli w niedzielę wczesnym rankiem z nowego terminala wrocławskiego Portu Lotniczego. Pierwszy samolot wystartował o godzinie 5.55 do Warszawy, a pierwszy przylot planowany jest na godz. 8.20.
Terminal został oddany do użytku pod koniec lutego, ale do jego pełnego uruchomienia brakowało jeszcze ustanowienia na nim umownej granicy państwa przez wojewodę dolnośląskiego oraz zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ostatecznie wszystkie pozwolenia zostały uzyskane w czwartek.

Pierwszy samolot odleciał z nowego terminala o godz. 5.55, a pierwszy przylot planowany jest na godz. 8.20. Pierwszego dnia z nowego obiektu odlecą pasażerowie dwudziestu sześciu samolotów. Tyle samo maszyn wyląduje w niedzielę we Wrocławiu. Władze lotniska szacują, że tego dnia z terminalu skorzysta ponad 4 tys. podróżnych. Wszyscy otrzymają od portu specjalne certyfikaty, a dla pasażerów każdego rejsu przewidziano upominki.

Wraz z uruchomieniem terminalu zmienił się także dojazd do lotniska, ponieważ jest on oddalony o ok. 1,5 km od starego obiektu. Trasa prowadzi bezpośrednio do parkingu pod nowym terminalem. Można dojechać do niego również komunikacją miejską. Od niedzieli autobus linii 406 ma już bowiem pętlę pod nowym obiektem.

Od niedzieli uruchomiony został także tzw. shuttle bus, który umożliwi pasażerom transport do starego obiektu. Będzie on kursował z nowego do starego terminala do 24 marca.

Koszt budowy nowego terminalu wyniósł ok. 300 mln zł. Obiekt będzie mógł obsłużyć niemal 3 mln pasażerów rocznie, a po dalszej rozbudowie zaplanowanej na lata 2017-19, nawet 7 mln rocznie. W obiekcie znajdują się m.in. 22 stanowiska odprawy biletowo - bagażowej i 7 stanowisk kontroli bezpieczeństwa.

KOMENTARZE2

  • Wujek 2012-03-11 11:11:02
    Już korzystaja? To wspaniale! Niech sobie korzystają,jak tak chcą.
  • LOK 2012-03-11 10:51:52
    miło tak sobie pokorzystać...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!