Partnerzy portalu

Patryk Jaki: Warszawa potrzebuje co najmniej trzech nowych mostów

  • PAP/AH
  • Opublikowano: 9 października 2018 - 11:01
Warszawa potrzebuje co najmniej trzech nowych mostów, dwóch na południu, jednego na północy; bardzo się cieszę, że do pomocy w realizacji tej wizji jest ze mną minister Jerzy Kwieciński - mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

- Jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to wybuduję kolejne mosty dla stolicy, dla naszego miasta - zadeklarował kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Dodał, że "Warszawa potrzebuje co najmniej trzech nowych mostów" dwóch na południu i jednego na północy. - Bardzo się cieszę, że do pomocy w realizacji tej wizji jest ze mną minister Jerzy Kwieciński - podkreślił Jaki.

Obecny na konferencji minister inwestycji i rozwoju mówił o intencji wspierania "ambitnych planów Patryka". "Bo Patryk jest osobą szalenie energiczną, jest osobą ambitną, ma pomysł na Warszawę" - ocenił Kwieciński.

Podkreślił jednocześnie, że rząd współpracuje ze wszystkim samorządami. - Miasta bardzo dużo zyskują, jeśli przytulają się do rzek, jeżeli faktycznie mają dobre połączenia mostowe. Takich przepraw mostowych nam tutaj brakuje, brakuje w Warszawie, brakuje również w okolicy - ocenił minister. 

 

KOMENTARZE1

  • w.potega@neostrada.pl 2018-10-09 21:54:34
    Po Warszawie jeździ za dużo osobowych samochodów. Czy dodatkowe mosty nie zwiększą jeszcze liczby samochodów? Gdyby to miało nastąpić, to byłby błąd. Potrzebujemy transportu zbiorowego, zwłaszcza szynowego oraz ograniczenia przejazdów, na przykład do pracy. Przy obecnych środkach komunikacji pracę m...ożna zorganizować wszędzie, czyli w miejscach zamieszkiwania dużych grup ludzi, na przykład w każdej dzielnicy. Wybudowanie Mordoru było błędem. Czas zacząć planować kompleksowo, ograniczając przejazdy, zwłaszcza samochodami osobowymi. Warszawa może i powinna być miastem miasteczek. Czasy wielkiej koncentracji miejsc pracy typu Ursus, czy Huta Warszawa lub Żerań raczej bezpowrotnie minęły. Nie ma istotnych uzasadnień koncentracja biur. Rozrzucenie ich po Warszawie ograniczy przejazdy i smog. W najnowocześniejszym mieście świata ludzie chodzą głównie piechotą. Kiedy kandydaci zajmą się tą fundamentalną kwestią? Usprawnienie transportu ma sens, ale nadmiar jazd już sensu nie ma.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!