Partnerzy portalu
- Stworzyliśmy niesamowitą przestrzeń do turystyki i rekreacji, która będzie przyciągać nie tylko mieszkańców, ale i turystów - mówi w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Zagospodarowanie płockiego nabrzeża wiślanego wygrało w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019 podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Prezydent podkreśla, że projekt został zrealizowany ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej. - Pozyskaliśmy pieniądze z programu rewitalizacyjnego. Z blisko 40 milionów złotych, połowa to środki unijne - mówi Andrzej Nowakowski.

- Płock jest fantastycznie położonym miastem, natomiast nabrzeże do tej pory było zaniedbane. Stworzyliśmy tam przestrzeń do turystyki i rekreacji, port jachtowy, ale także przestrzeń, która będzie przyciągać rzeszę nie tylko mieszkańców, ale i turystów - wymienia Nowakowski.Inwestycja zakończyła się 27 lutego 2019 roku.Jej całkowity koszt to około 38 mln zł, z czego ponad 14 mln złotych pochodziło z miejskiej kasy. Realizacja projektu poprzez wykorzystanie i wzmocnienie istniejących funkcji i walorów płockiego nabrzeża wiślanego służyć ma rewitalizacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej.

Zagwarantowanie bezpieczeństwa poprzez rozbudowę monitoringu wizyjnego, lepszego oświetlenia, a także dbałość o bezpieczeństwo na wodzie poprzez lokalizację stacji WOPR będzie miało wpływ na wydłużenie czasu korzystania z terenów nadwiślańskich.

Wykonane w ramach projektu prace obejmowały: budowę promenady wiślanej wraz z falochronami, przebudowę ulicy Rybaki, budowę ścieżki biegowej, budowę i przebudowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej.

Całość prac została zaprojektowana z myślą o wypoczynku mieszkańców miasta i turystów odwiedzających płockie nabrzeże, jednocześnie wpisując się w istniejące zagospodarowanie skarpy wiślanej, związane z jej historyczną zabudową oraz innymi obiektami, które służą celom rekreacyjnym – w tym płockiego amfiteatru.

Uroczysta gala konkursu TOP Inwestycje 2019 odbyła się 14 maja podczas 11. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Zobacz relację tutaj: Top Inwestycje Komunalne 2019 wybrane

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!