Partnerzy portalu

Płyta postojowa regionalnego lotniska do remontu

  • PAP
  • 3 kwietnia 2013 - 20:30
Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy podpisał w środę umowę z wykonawcą na remont płyty postojowej nr 1. Wartość projektu to 6,4 mln zł, z czego 76 proc. stanowić będzie dofinansowanie unijne.

Firma Skanska, wykonawca remontu wyłoniony w przetargu, ma rozpocząć prace w najbliższych dniach. Płyta postojowa nr 1 jest jedną z dwóch największych na lotnisku, znajduje się najbliżej terminala. Prace, które potrwają trzy miesiące, będą prowadzone na powierzchni ok. 15 tys. m kw.

"W czasie trwania remontu ruch pasażerów z samolotu do terminala może być nieco utrudniony, jednak liczymy na wyrozumiałość podróżnych. Zrobiliśmy wszystko, aby wszelkie niedogodności ograniczyć do minimum. Remont głównej płyty postojowej jest ważną inwestycją, która jest konieczna dla zachowania bezpieczeństwa pasażerów oraz wykonywanych operacji lotniczych" - podkreśliła rzeczniczka lotniska Joanna Sowińska.

Podczas trwania remontu płyty nr 1 samoloty pasażerskie będą zatrzymywały się na płytach nr 2 i 3, a mniejsze samoloty wzdłuż drogi kołowania. Pomimo utrudnień wszystkie operacje będą się odbywały tak jak dotychczas, zgodnie z dotychczasowym harmonogramem lotów.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach "Zintegrowanego projektu inwestycyjnego rozwoju funkcji Portu Lotniczego w Bydgoszczy w ramach węzła komunikacyjnego aglomeracji bydgosko - toruńskiej" ze wsparciem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego 2017-2013.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!