Partnerzy portalu

Podkarpackie: PKP PLK zmodernizuje przejazdy kolejowe

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują 13 przejazdów kolejowych w województwie podkarpackim. Na przejazdach wymieniane będą m.in. tory, jezdnia, urządzenia sygnalizacyjne i oświetlenie. Koszt inwestycji wyniesie ok. 14 mln zł.

Jak poinformowała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, prace modernizacyjne trwają już na kilku przejazdach kolejowo-drogowych. "W sumie w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego, na Podkarpaciu zmodernizowanych będzie 13 skrzyżowań za 14 mln zł" - dodała.

Prace trwają na przejazdach kolejowo-drogowych w Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej i Lubaczowie. Wymienione zostały już tory i jezdnia, a dla pieszych zbudowano chodniki.

Czytaj też: Nowa inwestycja przyspieszy polskie pociągi do ponad 200 km/h

Dodatkowo w Lubaczowie będą wymienione urządzenia sygnalizacyjne, rogatki i oświetlenie. Natomiast na przejeździe w pobliżu przystanku Gniewczyna zamontowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia: sygnalizatory i rogatki zamykające ruch aut i pieszych na czas przejazdu pociągu.

Jak zaznaczyła Szalacha, w listopadzie rozpoczęły się prace także na przejeździe w Zagórzu na linii Nowy Zagórz - Łupków. "W tym miesiącu roboty będą prowadzone także na kolejnych skrzyżowaniach w regionie, m.in. w Strzyżowie (linia Rzeszów Główny - Jasło) i Besku (trasa Stróże-Krościenko) " - zapowiedziała.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma Sp. z o.o. oraz KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji SA.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!