Partnerzy portalu

Podkarpackie: W Ropczycach wzdłuż drogi krajowej nr 94 powstanie chodnik

Ponad 3,7 mln zł będzie kosztować zaprojektowanie i budowa chodnika z odwodnieniem wzdłuż drogi krajowej nr 94 w Ropczycach na Podkarpaciu – poinformował PAP w piątek Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Wysocki dodał, że podpisana została już umowa z wykonawcą inwestycji - będzie to firma MG Infrastruktura z Rzeszowa.

"W zakres prac wchodzi budowa chodnika o długości ok. 2,2 km i szerokości 2 m. Dodatkowo powstaną także dwa nowe przejścia dla pieszych z oświetleniem oraz zatoki autobusowe" - zaznaczył przedstawiciel GDDKiA.

Wykonawca będzie musiał najpierw opracować dokumentację, uzyskać warunki techniczne dla zabezpieczenia istniejących sieci kolidujących z projektowaną budową oraz uzyskać wymagane opinie, uzgodnienia oraz decyzje.

Jak podał Wysocki, termin na przygotowanie dokumentacji i wykonanie wszystkich prac to 22 miesiące.

Droga krajowa nr 94 prowadzi od granicy z Niemcami w Zgorzelcu od przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Biegnie równolegle do autostrady A4.

KOMENTARZE1

  • Bres 2022-12-04 11:32:45
    1. Tramwaj jako symbol transportu eko to fikcja i czyste klamstwo. Ich produkcja to miliardy m3 utraconej bezpowrotnie wody i energii oraz miliardy m3 gazow cieplarnianych i smogu. 2. Tylko energetyka wodna ( tamy + elektrownie + sluzy + przrplawki dla ryb + jazy + mini turbiny fi=1,2 m) sa prawdziw...ie zrodlem energii OZE. Sa 10-krotnie tansze od atomowych, wieczne, nie daja odpadow, poprawiaja klimat, likwiduja powodzie i susze, daja wode dla ludzi, przemyslu, rolnictwa, turystyki. Za Pilsudskiego zaplanowano na Wisle 23 hydroelektrownie. Do dzis zbudowano 1- Wloclawek. A sa przeciez tez inne rzeki, rzrczki i strumyki. Tam gdzie jest ciek wodny tam kazde dom czy godpodarstwo powinny miec prad z wody. Czesi po aksamitnej rewolucji w 2 lata zamontowali ponad 8 tys. Mini turbin wodnych fi=1,2 m. na strumykach i rowach. A CO W POLSCE ?! ZAKLAMANIE, GLUPOTA, CISZA O WODZIE I PCHANIE SIE NA CHAMA W ATOMISTYKE. DROGA, AWARYJNA, WYLACZAJACA JEJ OBSZARY NA SETKI LAT Z UZYTKU PRZY PRACY DO 60 LAT. PROWIZJE/LAPOWKI ?!  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!