Partnerzy portalu

Podpisano umowę na budowę centrum edukacji zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 10 grudnia 2019 - 14:08 | Zaktualizowano: 10 grudnia 2019 - 14:48
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego podpisał umowę na budowę Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu (CEZiB). Koszt inwestycji to 104 mln zł.

We wtorek (10 grudnia) prezydent Gorzowa podpisał umowę na jej realizację z firmą Mirbud ze Skierniewic - poinformowała Ewa Iwańska z Wydziału Promocji i Informacji UM Gorzowa Wlkp.

Zgodnie z umową uzyskanie pozwolenia na użytkowanie Centrum ma nastąpić do końca sierpnia 2021 r. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE.

"Ta inwestycja potwierdza wybrany przez nas kierunek rozwoju miasta. Stawiamy na projekt Zawodowcy w Gorzowie. To przyszłość naszych szkół zawodowych, technicznych oraz gorzowian. Mamy już przygotowanych nauczycieli i specjalistów, ruszamy z jego realizacją" - powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu połączy potencjał kilku szkół zawodowych i technicznych w mieście. Zostaną tam przeniesione: Zespół Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. Będzie tam również Centrum Poradnictwa Zawodowego i Informacji Zawodowej oraz Centrum Współpracy z Pracodawcami i Inwestorami.

W Centrum znajdą się nowoczesne sale dydaktyczne, pracownie, warsztaty zawodowe oraz hala sportowa, a jego architektura będzie tłem dla istniejącej zabudowy (fot. gorzow.pl)
W Centrum znajdą się nowoczesne sale dydaktyczne, pracownie, warsztaty zawodowe oraz hala sportowa, a jego architektura będzie tłem dla istniejącej zabudowy (fot. gorzow.pl)

CEZiB jest największą inwestycją edukacyjną w północnej części woj. lubuskiego i w samym Gorzowie.

Oferta edukacyjna placówki będzie obejmowała technikum, szkołę branżową, policealną, kursy ustawiczne dla dorosłych. W założeniu centrum ma być generatorem pracowników w branżach poszukiwanych na rynku pracy, takich jak: automotive, transport, spedycja, logistyka, budownictwo, mechanika czy stolarstwo.

Na potrzeby Centrum zostaną zaadaptowane budynki poszpitalne przy ul. Warszawskiej. Powstanie kompleks dydaktyczno-administracyjny o łącznej powierzchni ponad 7,7 tys. mkw. Zrewitalizowane zostaną istniejące budynki, powstaną nowe obiekty i zostanie zagospodarowany cały teren kompleksu, który od wielu lat stoi nieużytkowany.

W Centrum znajdą się nowoczesne sale dydaktyczne, pracownie, warsztaty zawodowe oraz hala sportowa, a jego architektura będzie tłem dla istniejącej zabudowy. Mają to być proste bryły, wykończone stonowaną kolorystyką, szkłem i stalą. Elewacje istniejących budynków zostaną poddane renowacji, która nie zaburzy ich obecnego wyglądu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!