Partnerzy portalu

Podróż z Białegostoku do Krakowa skróci się do 5 godzin

Łączymy Polskę, łączymy regiony, które nie mogły dysponować bezpiecznymi połączeniami drogowymi. Wkrótce podróż z Białegostoku przez Warszawę do Krakowa skróci się do 5 godzin - powiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Już niebawem, bo w najbliższy piątek zatory drogowe przejdą do historii. W piątek planujemy inne wydarzenie na innym ciągu drogowym, niezmiernie ważnym z punktu widzenia komunikacyjnego naszego kraju. Będziemy mogli powiedzieć w piątek, że podróż z Białegostoku do Warszawy przez Warszawę do Krakowa będzie wynosiła prawdopodobnie 5 godzin, jeszcze przed niewielu laty było to ok. 10-11 godzin - powiedział Adamczyk.

W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister Andrzej Adamczyk wizytowali powstający odcinek drogi ekspresowej S8 Wyszków - Poręba łączącej Warszawę i Białystok.

Czytaj też: Rząd ogłosił Program Kolej+. Jastrzębie-Zdrój, Myślenice, Sokołów zyskają dostęp do kolei

- Łączymy Polskę, łączymy regiony, które nie mogły dysponować bezpiecznymi połączeniami drogowymi. Do niedawna ten podział na Polskę A i B był bardzo widoczny w strukturze komunikacji drogowej. Dzisiaj możemy powiedzieć, że rząd PiS i Zjednoczonej Prawicy łączy regiony realizując politykę zrównoważonego rozwoju - podkreślił minister transportu.

Adamczyk także wspomniał o podpisanej umowie na budowę odcinka trasy Via Baltica prowadzącej poprzez Łomżę, Ełk do Suwałk i dalej do granicy. Na przełomie 2021-2022 roku będzie to początek przejazdu nowoczesną drogą ekspresową - dodał.

- Ten wielki wysiłek w postaci Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli rozwiązać problemy komunikacyjne naszego kraju w najbliższych latach - zapewnił Adamczyk. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!